Cestovní pojištění

Sjednat pojištěníZjistit více

O cestovním pojištění


Cestovní pojištění by mělo být stálou součástí každé cesty za hranice ČR, ať už soukromé na dovolenou, s cestovní kanceláří nebo pracovní. Ne vždy na vás čekají jen samé příjemné zážitky, ale mohou na vás číhat i různá nebezpečí.

V České republice je například základní zdravotní péče hrazena zdravotní pojišťovnou, v zahraničí byste si ji bez cestovního pojištění museli uhradit sami. Právě proto je zde cestovní pojištění, které vás finančně ochrání v případech, že byste se v cizině dostali do potíží.

Komerční cestovní pojištění nám v případě vzniku pojistné události pomůže pokrýt náklady s ní spojené.

Ať už jsou to náklady na poskytnutí první pomoci, ošetření ve zdravotním zařízení nebo nutná hospitalizace v nemocnici v zahraničí. Pokryty jsou také náklady na léky, či převoz pojištěného do české nemocnice. V případě úmrtí pacienta pojišťovna uhradí náklady na převoz tělesných ostatků do ČR.
Součástí komerčního pojištění je také zajištění asistenčních služeb, které mohou být standardní nebo nadstandardní – v závislosti na sjednaných pojistných limitech.

Náklady na léčbu v některých cizích zemích mnohonásobně převyšují náklady na léčbu v České republice

I když máte při pobytu ve státech Evropské unie nárok na zdravotní péči na účet našich zdravotních pojišťoven, tzv. Evropský zdravotní průkaz (EZP), v mnoha případech je vyžadována vysoká spoluúčast, kterou zdravotní pojišťovny nehradí. Z EZP také není kryta repatriace zpět do vlasti.
Na cestách hrozí nejenom zdravotní rizika, ale i další rizika jako je např. krádež zavazadel, jejich ztráta při letecké dopravě, riziko neúmyslného způsobení škody třetí osobě, riziko úrazu a další. Všechny tyto nepříjemná rizika zmenší cestovní pojištění.

Na co si dát pozor?

  • na výši pojistné částky léčebných výloh a asistenčních služeb (nevyplatí se šetřit)
  • na výluky pojišťoven (např. následky teroristických útoků některé nehradí)
  • na společný limit pro pojištěnou rodinu (dělíte počtem pojištěných)

Nezávazná poptávka